Forretningsudvalg

Formand:

Forlagsdirektør Cliff Hansen
cliff.hansen@lindhardtogringhof.dk
Alinea
Vognmagergade 11
1148 København K

 

Næstformand:

Direktør Hanne Salomonsen
hanne_salomonsen@gyldendal.dk
Gyldendal Uddannelse
Klareboderne 3
1115 København K

 

Redaktør Gorm Nielsen
gorm@alrune.com
Alrune - Special-Pædagogisk Forlag
Birk Centerpark 32
7400 Herning

 


Direktør Michael Haase

mh@haase.dk
Haase Forlag
Løvstræde 8, 2. tv.
1152 København K

 


Forlægger Henrik Borberg

redaktion@multivers.dk
Forlaget Multivers
Regnbuepladsen 7, 4.
1550 København V

 


Direktør Torben Thuesen

torben@spf-herning.dk
Special-Pædagogisk Forlag
Birk Centerpark 32
7400 Herning

 


Direktør Gert B. Nielsen

gbn@dkmat.dk
Forlaget Matematik
Hæderlighedsgyden 6, Nordby
8305 Samsø

 


Direktør Rikke Luna Hall Sommer

rikke@fadlsforlag.dk
FADL's Forlag
Amagertorv 29B, 3. sal
1160 København K

 


Direktør Tove From Jørgensen

tfj@goforlag.dk
GO Forlag
Anker Heegaards Gade 2, 3. tv.
1572 København V

 


Forlagsdirektør Anette Wad

awa@djorf.dk
DJØF Forlag
Gothersgade 137
1123 København K

 

Redaktionschef Thomas Rump
tr@praxis.dk
Praxis
Munkehatten 28
5220 Odense SØ

 


Direktør Lise Scharff

lise@polyteknisk.dk
Polyteknisk Forlag
Anker Engelunds Vej 1
2800 Lyngby

 


Direktør Birgit Vrå

bv@samfundslitteratur.dk
Samfundslitteratur
Rosenørns Allé 9
1970 Frederiksberg C

 

Danske Undervisningsforlags forretningsudvalg vælges på Danske Forlags generalforsamling.