Forretningsudvalg

Formand
Direktør Hanne Salomonsen
hanne_salomonsen@gyldendal.dk
Gyldendal Uddannelse
Klareboderne 3
1115 København K

(Foto: Ikke oplyst)

Næstformand
Forlagsdirektør Cliff Hansen

cliff.hansen@lindhardtogringhof.dk
Alinea
Vognmagergade 11
1148 København K

(Foto: Ikke oplyst)

Direktør Michael Haase
michael@haase.dk
Haase Forlag
Løvstræde 8, 2. tv.
1152 København K

(Foto: Ikke oplyst)

Direktør Tove From Jørgensen
tfj@goforlag.dk
GO Forlag
Anker Heegaards Gade 2, 3. tv.
1572 København V

(Foto: Ikke oplyst) 

Forlagsdirektør Anette Wad
awa@djoef.dk
DJØF Forlag
Gothersgade 137
1123 København K

(Foto: Morten Holtum)

Direktør Lise Scharff
lise@polyteknisk.dk
Polyteknisk Forlag
Anker Engelunds Vej 1
2800 Lyngby

(Foto: Ikke oplyst) 

Direktør Birgit Vrå
bv@samfundslitteratur.dk
Samfundslitteratur
Rosenørns Allé 9
1970 Frederiksberg C

 
(Foto: Ikke oplyst)

Markedsdirektør Birte Ravn Østergaard
bro@systime.dk
Systime
Sct. Pauls Gade 25
8000 Århus C

(Foto: Christoffer Sahil Mouritsen)

Redaktionschef Signe Lindskov Hansen
slh@dpf.dk
Dansk Psykologisk Forlag
Knabrostræde 3, 1. sal
1210 København K

(Foto: Thomas Lekdorf)

Forlagsdirektør Martin Lindø Westergaard
mw@forlag.sdu.dk
Syddansk Universitetsforlag
Campusvej 55
5230 Odense M

(Foto: Ikke oplyst) 

Forlægger Jonas Damgaard-Mørch
jonas@multivers.dk
Forlaget Multivers
Alhambravej 18, 1.tv.
1826 Frederiksberg C

(Foto: privat)

Direktør Anders Hassing
aha@forlagetcolumbus.dk
Forlaget Columbus
Østerbrogade 54C
2100 København Ø


(Foto: Rie Neuchs)

Bestyrelsesformand Gert. B. Nielsen
gbn@dkmat.dk
Forlaget Matematik
Nørre Alle 33
2600 Glostrup

(Foto: Karsten Enggaard)

Director Authors of Products Liselotte Mathiasen
liselotte.mathiasen@karnovgroup.com
Karnov Group
Sankt Petri Passage 5
1165 København K

(Foto: Rasmus Hylleberg)

Udviklingschef & Forlagschef – Gymnasiale uddannelser
Morten Blichfeldt Andersen
mba@praxis.dk
Praxis
Vognmagergade 7, 5. sal
1120 København K
(Foto: Alan Amstrup)